Mindennapi genderológia

Piarista köz 1. Magyarország
Budapest 5. kerület
Categories: demokrácia film pszichológia

A társadalmi nemek és azok szerepeinek újragondolása a 21. század legmarkánsabb szociális kihívása. A házasságok csökkenő, és a válások növekvő száma jól jelzi, hogy a régi minták, családmodellek, egyszerűen nem működnek, az újak viszont még nem váltak általánossá.

Erre a jelenlegi magyar kormány válasza az ELTE gender szak betiltása, majd a komplett CEU  elűzése volt. Szerintünk a szőnyeg alá söprésnél jobb megoldások kellenek.