Van még szabadkőműves?

Where: A38 kiállítótér
Petőfi híd
Categories: demokrácia film igazságosság
A kérdés valójában nem az építőipar kritikus helyzetére vonatkozik, hanem egy legendás és hírhedté vált rend jelenét kutatja. A válasz igen, sőt a vendégünk is lesz egy ilyen személy, aki olyan történelmi alakokkal osztozik ezen a tisztségen, mint Ady Endre, Ludvig van Beethoven, Neil Armstrong, Henry Ford, Róth Miksa vagy éppen Kossuth Lajos. A sor végtelen hosszú és rendkívül vegyes.
Akkor tehát kik is a szabadkőművesek? Mik (voltak) a céljaik? A rend megítélése a konteók (összeesküvés elméletek) korában többnyire negatív az átlagemberek részéről, miközben a rend alapvetően humanista célkitűzésekkel és az emberiség támogatására jött létre. Sokan kötnek cionista, pénzpiaci és egyéb világ-összeesküvéseket a szabadkőművesekhez. Pontosabban, ha egy vadabb konteóra bukkanunk, akkor biztosak lehetünk benne, hogy előbb-utóbb felbukkan ezek kvázi nélkülözhetetlen eleme: a szabadkőművesség.
Az este folyamán átvesszük a rend történetének legizgalmasabb fejezeteit. Beszélgetni fogunk a hierarchiájáról, és remélhetőleg választ kapunk a legtöbb félelmetes történetre, amely a szervezetről kering.
vendégeink:
Dr. Pók Attila történész kandidátus, az MTA történettudományi intézet igazgatói megbízottja
Dr. Csunderlik Péter, történész, az ELTE BTK oktatója és a Politikatörténeti Intézet kutatója, nem mellesleg a Page Not Found “történelmi gonzóblog” szerzője
moderál:
Gajárszki Áron